wszystkie

wszystkie
niewłaściwe momenty

wystawa zdjęć
Rafała Olejniczaka
 
Autor: 
RAFAŁ OLEJNICZAK
Mecenas wystawy: 
Termy Uniejów
Patronat medialny: 
National Geographic Polska i Radio ZET Chilli.
Oprawa graficzna: 
Piotr Grzegorzewski (strefadizajnu.pl)
Organizator: 
Agencja Produkcyjna PALMA
 
WERNISAŻ: 18 września 2013 r. Skwer Hoovera

OPISOPIS

Henri Cartier-Bresson miał rację: istnieją doskonałe fotografie, takie na których wszystko idealnie zbiega się w czasie i przestrzeni. Takie ‘właściwe momenty’ są niepowtarzalne. Ale nawet kadr  nieidealny, ‘niewłaściwy’ może pokazać, co kryje się pod powierzchnią, zatrzymać świat, utrwalić emocje. I najważniejsze: wydobyć ukryte piękno z ludzi i zdarzeń, bo ono jest także we wszystkich ‘niewłaściwych momentach’, a może zwłaszcza w nich.
Rafał Olejniczak 
 
WSZYSTKIE NIEWŁAŚCIWE MOMENTY to cykl 18 fotografii, które powstawały w latach 2008-2013 podczas podróży Autora po Birmie, Tajlandii, Kalifornii i Portugalii, oraz w czasie wędrówek po Amsterdamie i Londynie. 
 
Motywem przewodnim fotografii Rafała Olejniczaka jest utrwalanie ulotnych ludzkich emocji i poszukiwanie piękna w pozornie banalnych przejawach codziennego życia. Na każdej fotografii widać, że oprócz ciekawości Autora cechuje wielka empatia i życzliwość w stosunku do fotografowanych ludzi. Jego intencje pozostają czyste, nawet kiedy podgląda cudze życie i przekracza pewne granice intymności. Siła jego fotografii tkwi w szczerości.
 
Rafał Olejniczak (42 l.) Dziennikarz, fotograf, menedżer. Dzieli życie między  trzy wielkie pasje: radio,  fotografowanie i podróże. Od blisko 20 lat jest związany z Radiem ZET i Grupą EUROZET. Obecnie jest Redaktorem Naczelnym i Członkiem Zarządu Radia ZET oraz szefem stacji Radiowych Grupy EUROZET (Radia ZET Chilli, Radia ZET Gold i Antyradia). 
Swoje prace prezentował na dwóch wystawach w Warszawie: ‘Lokalne historie’ (2003) i ‘Podejrzane przypadki’ (2008). Jest także autorem albumu ‘Pier(w)si w Polsce (National Geographic Polska 2010), który był nowatorskim przedsięwzięciem charytatywnym z udziałem 44 polskich gwiazd, które w odważny sposób zwróciły uwagę na problem profilaktyki raka piersi.
 
Autor dziękuje:
- Mecenasowi wystawy, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej „Termy Uniejów” Sp. z o.o., a przede wszystkim Prezesowi Marcinowi Pamfilowi za wspaniałomyślność, przychylność i możliwość zorganizowania wystawy
- National Geographic Polska za wsparcie wystawy legendarną, 125-letnią marką, a szczególnie Martynie Wojciechowskiej za życzliwość
- Radiu ZET Chilli za wielkie wsparcie promocyjne, a zwłaszcza Kasi Piecuch i Natalii Gębskiej za wielką pomoc
- Filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny SKWER za gościnność, a szczególnie Eli Trzcińskiej za przychylność i wyrozumiałość
 
Specjalne podziękowania dla Pana Tomasza Tomaszewskiego, fotografa National Geographic, za mądrość i przenikliwość oraz pomoc w wyborze fotografii.
Special thanks to Mr Tomasz Tomaszewski, National Geographic photographer, for wisdom and perpicacity as well as help in selecting photographs for the exhibition.
 
Wystawę dedykuję mojej Andżelice oraz Monice Bondarowicz. Dziękuję Wam za pomysł, upór, zaufanie i bezgraniczne wsparcie. 
 
Rafał Olejniczak, Warszawa 18 września 2013
photographael.com, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HOT NEWSHOT NEWS

  • Znani goście na wernisażu

    Znani goście na wernisażu

    Na wernisażu prac Rafała Olejniczaka, na co dzień Szefa Radia Zet, pojawiło się wielu znakomitych gości, by móc obejrzeć 18 prac jego autorstwa i porozmawiać o swoich wrażeniach osobiście z dziennikarzem. Wśród zaproszonych byli m.in. Jarosław Kuźniar, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, Magdalena Mielcarz, Mikołaj Lizut, Magda Jethon, Tomasz Ziółkowski, Wojciech Jagielski i Małgorzata Niezabitowska z Tomaszem Tomaszewskim. Fotorelacje z imprezy można było zobaczyć m.in. na portalu topstars.

    http://www.topstars.pl/gwiazdy-na-wernisazy-rafala-olejniczaka/

mecenas wystawy

  • termy

patroni medialni

  • ng
  • Chilli Zet

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl