WARIATKA

WARIATKA

Nagroda Złotego Miedziaka w kategorii najlepszy spektakl komediowy 2011 roku festiwalu "Oblicza Teatru", czyli XIII Polkowickich Dni Teatru.

Autorka: Nadieżda Ptuszkina
Reżyseria: GRZEGORZ CHRAPKIEWICZ
Występują:
EDYTA OLSZÓWKA I LESŁAW ŻUREK
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Muzyka: Maciej Makowski
Przekład: Zbigniew Landowski
Zdjęcia: Tatiana Jachyra
Oprawa graficzna: Piotr Grzegorzewski (www.strefadizajnu.pl)
Produkcja: Agencja Produkcyjna PALMA

PREMIERA: Wrzesień 2010 r. Teatr Bajka w Warszawie


OPISOPIS

Ona- 40-letnia Marina, szalona i destrukcyjna, przerażona upływem czasu, dla miłości gotowa uwodzić, kokietować, stosować emocjonalny szantaż, a nawet oferować czysto handlowy układ. On- 30-letni Aleksiej, czarujący mąż i ojciec, niestroniący od przygód, trochę cyniczny i pewny siebie. Ich rzekomo przypadkowe spotkanie uruchomi lawinę niekontrolowanych, chwilami niezwykle komicznych, chwilami dramatycznych zdarzeń, nie zabraknie namiętności, walki, przewrotnych, świetnie napisanych dialogów, obnażających jakże odmienny sposób widzenia świata przez kobiety i mężczyzn. „Wariatka” to tragikomedia, która ma w sobie wszystko, co powinien mieć genialny rosyjski dramat, nie pozwala przestać się śmiać, by za chwilę „wcisnąć widza w fotel” wywołując wzruszenie i łzy. Gdzie jest granica między złudzeniami, a brutalną rzeczywistością? Jak blisko krawędzi szaleństwa można znaleźć się szukając w życiu szczęścia? Czy w miłości zawsze ktoś musi przegrać, a wszystkie chwyty są dozwolone?...

  Spektakl „Wariatka” powstał na podstawie tragifarsy autorstwa współczesnej rosyjskiej dramaturg, scenarzystki, reżyserki teatralnej i filmowej - Nadieżdy Ptuszkiny. Urodzona w Leningradzie, ukończyła Państwowy Instytut Teatralny, a w 1977 roku została absolwentką wydziału reżyserii teatralnej Studium przy moskiewskim MchAT. Ptuszkina jest autorką ponad 60 sztuk, kilkunastu zrealizowanych scenariuszy filmowych i kilku wyreżyserowanych przez siebie pełnometrażowych filmów.

HOT NEWSHOT NEWS

 • OD STYCZNIA "WARIATKA" WRACA DO WARSZAWY

  OD STYCZNIA "WARIATKA" WRACA DO WARSZAWY
  Spektakl "Wariatka" cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością w całej Polsce, co potwierdzają sukcesy festiwalowe i frekwencyjne na terenie kraju. Po trzyletniej przerwie w wystawianiach na terenie stolicy "Wariatka" wraca do Warszawy, by cieszyć publiczność Teatru Capitol. 
  To kolejny spektakl Palmy prezentowany w Capitolu i kolejny dowód na gościnność tego niezwykłego miejsca.
  Pierwsze spektakle juz 22 i 30 stycznia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wierząc, iż wyjątkowe role stworzone przez Edytę Olszówkę i Leszka Żurka zapewnią widzom wyjątkowe artystyczne emocje i pozostawią niezapomniane wrażenie.
 • "WARIATKA" NA KRAKOWSKICH MINIATURACH TEATRALNYCH

  "WARIATKA" NA KRAKOWSKICH MINIATURACH TEATRALNYCH

  Przy okazji krakowskich miniatur teatralnych i prezentacji spektaklu "Wariatka" twórcom udało się przeprowadzić interesujący wywiad z reżyserem Grzegorzem Chrapkiewiczem, nie tylko o jego pracy zawodowej i realizacji samego przedstawienia ale również o jego wielkiej sympatii do Krakowa.

  https://www.youtube.com/watch?v=1weOEGSWeko

 • OBSADA "WARIATKI" W RADIU ZET

  OBSADA "WARIATKI" W RADIU ZET

  Gośćmi poranka Radia Zet byli Edyta Olszówka i Leszek Żurek. Aktorzy mieli szansę opowiedzieć słuchaczom o swojej pracy przy spektaklu "Wariatka", oraz odpowiedzieć na szereg zabawnych i nietuzinkowych pytań prowadzących poranny program. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tej sympatycznej rozmowy.

  https://www.youtube.com/watch?v=SUmOQJOAqA0

 • NAJLEPSZY SPEKTAKL FESTIWALU "OBLICZA TEATRU" 2011 ROKU

  NAJLEPSZY SPEKTAKL FESTIWALU "OBLICZA TEATRU" 2011 ROKU
  Spektakl "Wariatka" zdobył główna nagrodę Złotego Miedziaka w kategorii najlepszy spektakl komediowy 2011 roku festiwalu "Oblicza Teatru", czyli XIII Polkowickich Dni Teatru.
  Tragikomedia rosyjska w doborowej obsadzie z Edytą Olszówką i Leszkiem Żurkiem okazała się bezapelacyjnym faworytem jurorów i publiczności w odbywającym się co roku polkowickim przeglądzie popularnych sztuk z teatrów prywatnych i państwowych z całej Polski.
  Dziękujemy za miłe przyjęcie, docenienie naszej pracy i uhonorowanie jej w tak zaszczytny sposób. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze wrócić do tego przemiłego miejsca i tak wyjątkowych widzów, uczynimy to na pewno z wielką radością!
   

GALERIAGALERIA

Zdjęcia ze spektaklu

VIDEOVIDEO

Wariatka - Polkowice 18.03.2011

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl