SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ

SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ


Autor - Murray Schisgal
Tłumaczenie- Bożena Sławińska
Reżyseria- MARCIN SŁAWIŃSKI
Występują – LUCYNA MALEC i MAREK SIUDYM
oraz jako głos dr Oliovski'ego - JAN KOBUSZEWSKI 
Scenografia - Wojciech Stefaniak
Kostiumy – Joanna Snopek
Zdjęcia – Rafał Olejniczak
Oprawa graficzna - Piotr Grzegorzewski  - www.strefadizajnu.pl
Producent – Joanna Cywińska
Produkcja – Agencja Produkcyjna PALMA – www.palma.net.pl

PREMIERA: 28 czerwca 2014 r.  Teatr Otwarty MOK Józefów

OPISOPIS

Przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Tekst Murraya F. Schisgala to światowy hit komediowy, napisany przez autora niezapominanego filmu Tootsie (z Dustinem Hoffmanem w roli głównej). Spektakl obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi, niesie nadzieję poruszając jednocześnie ważne i trudne damsko-męskie tematy.
W części pierwszej On- niespełniony aktor, którego kariera sprowadza się obecnie do reklamowania karmy dla kotów i Ona- rozczarowana i zmęczona życiem policjantka spotykają się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Okazuje się jednak, że twardej policjantce i wrażliwemu artyście może być do siebie bliżej, niż się wydaje. Trzeba tylko pokonać strach i spróbować jeszcze raz…W drugiej części On-znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona-niespełniona i niedopieszczona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia i namiętności nowoczesnymi metodami terapii pewnego kontrowersyjnego seksuologa.
 

HOT NEWSHOT NEWS

  • SUKCES ARTYSTYCZNY I FREKWENCYJNY NA XVI OGRODZIE TEATRALNYM W KATOWICACH

    SUKCES ARTYSTYCZNY I FREKWENCYJNY NA XVI OGRODZIE TEATRALNYM W KATOWICACH

    Kilkudziesięciometrowe kolejki do kasy, entuzjastyczne reakcje niezwykle życzliwej publiczności, oraz owacje na stojąco to efekty pokazu w katowickim Teatrze Korez najnowszego spektaklu Palmy "Spróbujmy jeszcze raz" oraz wielokrotnie wcześniej nagradzanej sztuki "Grace i Gloria". 

    W czasie trwającego na przełomie lipca i sierpnia festiwalu organizowanego przez Teatr Korez oraz miasto Katowice, Palma zaprezentowała dwie sztuki. 26 lipca odbył się pokaz przedstawienia "Spróbujmy jeszcze raz"- pierwszy spektakl wyjazdowy tego tytułu, tzw. Premiera śląska. Publiczność zgromadzona na widowni przyjęła tytułu niezwykle serdecznie. Długie kilkudziesięciometrowe kolejki do kas ustawiły się już na 3 godziny przed spektaklem. Widzowie wypełnili każdy zakątek sali, nie przejmując się nawet brakiem wystarczającej ilości miejsc siedzących. Podziwiając grę Lucyny Malec i Marka Siudyma reagowali niezwykle żywiołowo i entuzjastycznie, śmiejąc się do łez.  Komentarz jednej Pani, iż  był to najlepszy spektakl na jakim była- mówi sam za siebie.  02 sierpnia zaprezentowaliśmy sztukę "Grace i Gloria" , która na 16 Letnim Ogrodzie Teatralnym w Katowicach miała zaszczyt wystąpić po raz ostatni w tym sezonie. Publiczność podziwiała świetną grę aktorską Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Spektakl został nagrodzony dużymi brawami i owacjami na stojąco. Aktorki były zachwycone tak wdzięczną, mądrą i wspaniałą publicznością. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z mieszkańcami Katowic już niedługo w kolejnej zimowej edycji festiwalu.

GALERIAGALERIA

Sesja promocyjna

Zdjęcia ze spektaklu

Elementy scenografii

Premiera

XVI letni ogród teatralny w Katowicach

Sponsor Spektaklu

SPONSOR I WYKONAWCA MEBLI WYKORZYSTANYCH W SPEKTAKLU

Sponsor obuwia

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl