• GRACE I GLORIA
 • GRACE I GLORIA
 • GRACE I GLORIA
 • GRACE I GLORIA
 • 1
 • 2

GRACE I GLORIA

Zdobywca głównej nagrody jury za najlepszy spektakl, nagrody publiczności oraz nagrody za najlepsza scenografię na Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2014 roku.

Autor: Tom Ziegler
Tłumaczenie: Jacek Kaduczak
Reżyseria: BOGDAN AUGUSTYNIAK
Obsada: STANISŁAWA CELIŃSKA i LUCYNA MALEC
Muzyka: Jerzy Satanowski
Scenografia: Jerzy Rudzki
Produkcja: Lu. Produktion/
Agencja Produkcyjna PALMA

PREMIERA WZNOWIENIOWA: 
26 października 2012 r w Teatrze Mickiewicza w Częstochowie
PREMIERA: 23 marca 2006 r w Teatrze Scena na Woli w Warszawie

OPISOPIS

Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.
 
Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

HOT NEWSHOT NEWS

 • GRACE I GLORIA - NAJLEPSZY SPEKATKL WG JURORÓW

  GRACE I GLORIA - NAJLEPSZY SPEKATKL WG JURORÓW

  PIERWSZA NAGRODA PUBLICZNOŚCI ORAZ NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ SCENOGRAFIĘ NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU W SIEDLCACH!
  Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi mogąc poinformować Państwa iż spektakl "Grace i Gloria" zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury w kategorii za Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii za Najlepszy Spektakl oraz Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii za Najlepszą Scenografię.
  Dla każdego twórcy moment w którym głosy jurorów zgadzają się z opinią widzów jest najistotniejszym i najprzyjemniejszym momentem uznania i docenienia jego starań, by zapewnić Państwu niezapomniane i ważne chwile obcowania z prawdziwą teatralną sztuką.
  Każdy, kto miał okazje zetknąć się z tym spektaklem zawsze pozostawał oczarowany mistrzowskimi kreacjami niezwykłych aktorek- Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że również Państwo docenili ich wyjątkowy kunszt, bez którego ten spektakl nie wybrzmiałby w tak wzruszający i przejmujący sposób.
  W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w powstanie tego przedstawienia serdecznie dziękujemy jurorom i widzów za tak przychylne, życzliwe i ciepłe przyjęcie tego tytułu. Mamy nadzieję, że ten niewątpliwy sukces przyczyni się do rozpropagowania jeszcze na szerszą skalę tego pięknego i ważnego spektaklu, tak by mieli go okazję zobaczyć widzowie w każdym zakątku kraju.
  My natomiast jak zawsze dołożymy wszelkich starań by każdą kolejną produkcją sprostać Państwa oczekiwaniom, wzruszyć, rozbawić, zachwycić, prezentując równie wysoki poziom jak w przypadku  "Grace i Glorii".
  Nagrodę w imieniu twórców i producentów odebrała Joanna Cywińska

  (źródło)
  http://www.spin.siedlce.pl/2013/12/15/zwyciezyl-spektakl-grace-i-gloria/
 • SUKCES ARTYSTYCZNY I FREKWENCYJNY NA XVI OGRODZIE TEATRALNYM W KATOWICACH

  SUKCES ARTYSTYCZNY I FREKWENCYJNY NA XVI OGRODZIE TEATRALNYM W KATOWICACH

  Kilkudziesięciometrowe kolejki do kasy, entuzjastyczne reakcje niezwykle życzliwej publiczności, oraz owacje na stojąco to efekty pokazu w katowickim Teatrze Korez najnowszego spektaklu Palmy "Spróbujmy jeszcze raz" oraz wielokrotnie wcześniej nagradzanej sztuki "Grace i Gloria". 

  W czasie trwającego na przełomie lipca i sierpnia festiwalu organizowanego przez Teatr Korez oraz miasto Katowice, Palma zaprezentowała dwie sztuki. 26 lipca odbył się pokaz przedstawienia "Spróbujmy jeszcze raz"- pierwszy spektakl wyjazdowy tego tytułu, tzw. Premiera śląska. Publiczność zgromadzona na widowni przyjęła tytułu niezwykle serdecznie. Długie kilkudziesięciometrowe kolejki do kas ustawiły się już na 3 godziny przed spektaklem. Widzowie wypełnili każdy zakątek sali, nie przejmując się nawet brakiem wystarczającej ilości miejsc siedzących. Podziwiając grę Lucyny Malec i Marka Siudyma reagowali niezwykle żywiołowo i entuzjastycznie, śmiejąc się do łez.  Komentarz jednej Pani, iż  był to najlepszy spektakl na jakim była- mówi sam za siebie.  02 sierpnia zaprezentowaliśmy sztukę "Grace i Gloria" , która na 16 Letnim Ogrodzie Teatralnym w Katowicach miała zaszczyt wystąpić po raz ostatni w tym sezonie. Publiczność podziwiała świetną grę aktorską Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Spektakl został nagrodzony dużymi brawami i owacjami na stojąco. Aktorki były zachwycone tak wdzięczną, mądrą i wspaniałą publicznością. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z mieszkańcami Katowic już niedługo w kolejnej zimowej edycji festiwalu.

GALERIAGALERIA

Materiały

Festiwal w Siedlcach

Zdjęcia ze spektaklu

Premiera

XVI letni ogród teatralny w Katowicach

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl