Mademoiselle chante le blues

Mademoiselle chante le blues

Panienka śpiewa bluesa - recital Katarzyny Dąbrowskiej

KATARZYNA DĄBROWSKA - vocal
ULA BORKOWSKA - fortepian
KONRAD KUBICKI - gitara basowa, kontrabas
PIOTR MAŚLANKA - perkusja

Czas trwania recitalu:
- część pierwsza - 40 minut
- przerwa (do ustalenia)
- część druga - 40 minut

OPISOPIS

Katarzyna Dąbrowska to obdarzona bardzo silnym, niskim głosem wokalistka w ostatnich latach okrzyknięta niezwykłą osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają za serce i na długo zapadają w pamięć. Do swojego recitalu aktorka zaprosiła muzyków, określanych w kręgach teatralnych jako mistrzowie gatunku. Jej piękny głos w połączeniu z delikatnymi dźwiękami pianina, potwierdzony stanowczością strun kontrabasu i siłą perkusji, przeniosą słuchacza we francuskie uliczki kawiarenki, wszędzie tam gdzie jedynymi przewodnikami są serce i uczucia…
W części pierwszej usłyszą państwo (po francusku i po polsku) min,: „Amsterdam” Jacquesa Brela, „Akordeonistę” i „Padam, Padam” Edith Piaf, „La Boheme” Charlesa Aznavoura czy „Fais moi mal Johny” i „Je coute cher” Borisa Viana, obok współczesnych piosenek na przykład Patrici Kaas („Mademoiselle chante le blues”, „Mon chercheur d’or”).
Druga część koncertu to piosenkowy misz masz wychodzący daleko poza piosenkę francuską. Znajdą się w niej min „Ballada o próżności” i „Obejmę dozorcostwo”- piosenki, których interpretacja przyniosła Kasi główne nagrody na Festiwalach Piosenki w kraju i za granicą, trochę repertuaru autorskiego czyli piosenek napisanych specjalnie dla aktorki i kilka evergreenów muzyki polskiej („S.O.S.” z Kabaretu Starszych Panów) i światowej („Libertango” Astora Piazzoli, „Psotna Lola” z rep. Marleny Dietrich) w zupełnie nowych aranżacjach.

VIDEOVIDEO

Obejmę dozorcostwo

Ballada o próżności

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl