Machina del Tango

Machina del Tango

pasja Tanga - tanga polskie i argentyńskie
w aranżacji Urszuli Borkowskiej
z udziałem ANNY DERESZOWSKIEJ

Czas trwania: 1 godz. – w zależności od potrzeb może zostać wydłużony.

OPISOPIS

Chociaż zawodowo artyści Machiny del Tango związani są z wieloma zespołami, to łączy ich wspólne zainteresowanie tangiem, szczególnie twórczością Astora Piazzolli.
Doskonałe wyczucie różnych stylów i gatunków muzycznych czterech solistów zespołu powoduje, że tango w ich wykonaniu zyskuje nową interpretację i energię. Członkowie zespołu, to wybitni soliści i kameraliści młodego pokolenia – laureaci wielu prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Zespół występował już w większości ważniejszych sal filharmonicznych w Polsce oraz na licznych festiwalach muzycznych i filmowych np. Tango Baile w Buenos Aires /Argentyna/ 2009 r.
Program miał swoją premierę w lutym 2009 roku z wybitną argentyńską śpiewaczką Susanną Moncayo z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod dyr. Roberta Kabary. Artyści odbyli tournee po Polsce a także w wersji kameralnej – bez orkiestry wystąpili w Buenos Aires na Festiwalu Tango Baile.
Machina del Tango współpracuje z Anną Dereszowską, mając w swoim dorobku płytę 'Tangomania', na której znajdują się najsłynniejsze tanga polskie.
Program Pasja tanga łączy tanga polskie i argentyńskie. Znajdziemy w nim takie hity przedwojennej polskiej muzyki jak: Już nigdy, W małym kinie czy Ostatnia niedziela, oraz wspaniałe tanga argentyńskie od Libertanga po Chiquilin de Bachin.

GALERIAGALERIA

Pasja tanga

POLECANE STRONY

Copyright © 2009-2014 Palma.net.pl/ designed by: strefadizajnu.pl / powered by: airrr.pl